A mobiltelefon elterjedése változást hozott a KRESZ-ben, ami 1998. január 1-jén az alábbi kiegészítéssel módosult, többek között: „A gépkocsi vezetője menet közben kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat.” A szöveg, bár kissé elavult, viszonylag egyértelmű: ha valaki forgalomban, a volán mögött ülve telefonál, azt megbünteti a rendőr. Nem csoda, hogy a szigorítást követően megugrott az autós telefon kihangosítók forgalma.
Hogy mi a megoldás? A telefon kihangosító!
Semmiképp sem ajánlatos, hogy az ölünkben tartva nyomkodjuk a telefonunkat – ez egyrészt nagyfokú felelőtlenség, másrészt drága mulatság lehet, ha kiszúrja a rend őre. Amennyiben az autónkban nincs beépített telefon kihangosító, két eszköz is rendelkezésünkre áll, hogy az előírásoknak megfelelően közlekedjünk és telefonáljunk egyszerre: a headset és a rendszerint a napellenzőre csíptetett Bluetooth kihangosító. Utóbbi nyilvánvaló előnye a mikrofonos fülhallgatóval szemben, hogy nem kényelmetlen. Gyakori tapasztalat, hogy a csíptethető Bluetooth kihangosító minősége vetekszik a gyárilag beépítettével, és felesleges emiatt drágább autórádiót venni.
Milyen is egy jó autós kihangosító?
Az egyik legfontosabb szempont az egyszerű használat, hiszen az eszköznek éppen az a célja, hogy ne vonja el a figyelmünket a vezetésről – vagyis ez esetben a kényelem a biztonság egyik záloga. Másik érv a csíptetős vagy tapadókoronggal rögzíthető autós kihangosító mellett az eszköz ára: ha nem is ajánlatos a piacon fellelhető legolcsóbb darabot megvenni, az biztos, hogy még egy drágább kihangosító is jutányosabb a gyárilag beépítettnél.
Bluetooth telefon kihangosítót minden autóba!
Nem nehéz belátni, hogy a Bluetooth kihangosító a legkézenfekvőbb megoldás a vezetés közbeni telefonálás kérdésének megoldására. A Bluetooth-technológia mindennapi használata ma már triviálisnak számít, és azt se felejtsük el, hogy ezek a kütyük, bár diszkrétek, elég jól néznek ki, így hát a telefon kihangosító feldobhatja a komfortérzetet az autónkban.